Karton Çanta İmalatı


Yaşadığımız çağda kullanılan birçok materyalin doğaya olan zararlarının sonuçları görüldükçe kağıt çanta ve karton çanta üretimi dünya genelinde önemli bir konuma gelmiştir.

Bireysel olarak ya da hediye amaçlı olmasının yanı sıra markanın reklamını taşıması da zaman içinde firmalar tarafından tercih edilmesinde büyük rol oynamıştır. Her alanda ve sektörde gereksinime yönelik farklı ebatlar ya da renklerde üretilebilmesi sektörün gelişmesini sağlamıştır.

Örneğin seminerlerde, sunan kişi ve sunduğu konu ile ilgili bilgi içeren broşürlerin bulunduğu, üzerinde kişi ya da kurum reklamını taşıyan karton poşet ve karton çantalar firma ya da kişi için iyi bir reklam olması ve tanınabilirliği artırması açısından büyük fayda sağlamaktadır.

Karton Çanta Üretim Aşaması

Karton çanta üretimi müşterinin yaptığı işe yönelik ve işinin gereksinimlerine göre değişkenlik gösterir. Işe ve içine koyulacak materyale göre boyutları ayarlandıktan sonra grafik kademesine geçilir. Karton çanta dijital ortamda grafik çalışması yapıldıktan sonra müşteriye sunulur ve müşterinin onayı sonucu baskı aşaması gerçekleştirilir. Baskı müşterinin isteği doğrultusunda parlak ya da mat şekilde kaplanabilir.

Baskı işlemi sonrası gerçekleşen işlemler sırasıyla; gofre, ezme, lokal lak, lokal kabartma lak, varak yaldız ve kesimdir. Bunun yanı sıra karton çantanız için taşıma ipleri de seçebilirsiniz. Taşıma ipi türlerinden bazıları bükümlü kordon, balıksırtı, saten, grongendir.

Dilediğiniz türde tercih ederek kendinize has biir görünüm oluşturabilirsiniz. Daha ince yapılı bir kağıttan olması tercihinizse kağıt çanta daha uygun olacaktır.

Kağıt çantalar aynı zamanda maliyet açısından da uygun olduğundan seminer, fuar gibi çalışmalarda daha avantajlıdır.
Fiyat olarak karton çantalar boyut, gramaj ve baskı gibi işlemlere göre değişkenlik gösterir. Kağıt çantalar için ise yine boyut, adet ve baskının tekniğine göre fiyatlandırma yapılır.

Sipariş verilirken önem verilmesi gereken durumlardan birisi yapıştırma işçiliğidir. Sayı bakımından az olarak sipariş edilen kağıt ve karton çantalar el işçiliğiyle yapılır ve özenle yapılması gerekir. Maliyet bakımından ucuza mal edilme yoluna gidilen durumlarda kenarları ve tabanı çabuk açılan, yapıştırıcı lekeli çantalarla karşılaşmanız olası bir durumdur.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir