Bristol Karton Çanta


Karton çantalar, firmalar ya da kişisel olarak dikey, yatay, büyük ya da küçük şekilde isteğe bağlı olarak üretilmektedir. Kuyumcular, pasta imalatı yapan firmalar, giyim mağazaları, eşya mağazaları, kozmetik, saat, fuar, anket ve tanıtım gibi birçok sektörde kullanılan karton çantalar üstünde firmaya ait bilgiler ve görseller barındırdığından aynı zamanda reklam amaçlı çoğu sektörde tercih sebebidir.Karton çanta yapımında boy, hacim dışında seçenekler de mevcuttur. Bu seçeneklerden birisi kullanılacak kağıdın türüdür.

Karton Çanta Kağıt Türleri

Kullanacağınız alan ve ekonomik durumunuza uygun olarak kağıt çeşitlerinden birini seçerek karton çantanızı yaptırıp kullanım olanağı sağlayabilirsiniz. Karton çantalarda kullanılan başlıca kağıt tipleri bristol, krome ve krafttır. Bristol, krome ve kraft kağıt seçenekleri arasında en kalitelisi ve maliyeti yüksek olan kağıt tipi bristol kağıttır.Bristol kağıdın ön yüzeyi parlak ve beyaz arka kısmı ise mat ve pürüzlüdür. Özenli uygulanan bir baskı işlemi sonucunda oldukça kaliteli ve şık bir görünüm elde edilir. Bristol kağıta amerikan bristol de denir.

Amerikan bristolde hem iç hem de dış yüzeyleri beyazdır. Renkli tasarımların yapımında, çanta, kemer, ayakkabı, birden fazla renk barındıran karton çantaların yüzeyine mat veya parlak yüzey oluşturulabilmesi için amerikan bristol karton kullanılmalıdır. Günümüzde çoğu kişi karton çantalar için kullanıp atmak yerine saklanıp uzun süre kullanılabilecek bir ürün olarak görmektedir.Bristol kağıtlar 180, 200, 225, 300 gram gibi birçok farklı gramajda üretilmektedir. Genellikle broşür, kartvizit, karton çanta, karton poşet, kitap kapağı gibi alanlarda yoğun şekilde tercih edilir. Bu şekilde kullanılmasının sebebi bir yüzü parlak ve beyaz diğer tarafınınsa pürüzlü ve mat olmasından kaynaklı pürüzlü kısma baskı yapılamamasındandır.

Tek taraflı baskının uygun olduğu ürünler için oldukça kullanışlı ve kaliteli sonuçlar verir. Bu alanların yanı sıra davetiyelerde de tek tarafı baskı işlemi gördüğünden sıklıkla tercih edilir. İki yüzü birbirinden farklı olan bristol kağıtlar çevirmeli baskı işlemi için uygun değildir. Baskı çeşitlendirmeleri ağırlığına göre değişiklik gösterir. Davetiye, kartvizit kart, karton çanta, karton poşet gibi ürünlerde kısa zamanda dilediğiniz şekilde ürün basılmış olur ve elinize ulaşır. Bu açıdan zaman açısından avantaj sağlar.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir