Dijital Baskı Nedir?


Son yıllarda internet dünyasında reklam vermek için yoğun bir talep olsa da, dijital baskının önemi azımsanmayacak kadar önemlidir. Çoğu şirketler dijital baskı yöntemi ile reklama başvurmakta ve bünün zorunluluğunu hissetmektedir. Dijital baskı yöntemi ile diğer baskı yöntemlerine nazaran sayfa başına daha fazla mal olmaktadır. Yapılan baskının adedi çok fazla ise bu baskılarda hacimi küçültmek için en doğru baskı yöntemidir. Ve bu anlamda baskı yapılacak ürünün çeşitliliği dijital baskı konusunda daha ekonomik bir durum halini almaktadır.

Dijital baskı tanımı şu şekilde açıklanabilir; baskı merkezlerinde bilgisayar ortamlarında hazır bulunan tasarımların ve fotoğrafların var olan baskı teknolojileri sayesinde daha kaliteli ve hızlı bir şekilde farklı malzemeler üzerinde insan eli değmeden yapılan baskıya denilmektedir.Bu tasarım yönteminde yapılabilecek en önemli nokta ise, bilgisayarda oluşturulan dataların, fotoğrafların, dizaynların dijital baskı makinesi kullanılarak çıktı alınmasıdır. Bu tip ürünlere en iyi örnekler; el ilanı, broşür veya bir şirket için oluşturulan reklam çalışmaları olabilir.

Dijital Baskı Yöntemleri

  •  Bu baskı yöntemi ile işletmelerin daha az maliyette baskı yaptırabilmeleri; promosyon malzemesi, mektup, broşür ve tabela gibi ürünler örnek olabilir.
  • Bu sistem ile istenilen dizaynların hazırlanması, oluşturulması, ve çıktısının alınması çok çok kolaydır. Oldukça ekonomik ve hızlı bir yöntemdir.
  • Zamandan tasarruf etmek adına, tasarım oluşturmak, Photoshop, corel gibi bilinen yazılım programları bu baskı yöntemi sayesinde her zamankinden çok çok kolay şekilde yapılabilmesi bütün işletmeler için vazgeçilmez bir unsurdur. Bunun önemini şu şekilde açıklayabiliriz ki; hizmet sektöründe kaliteyi hızlı ve ekonomik sunmak oldukça önemlidir.
  • Rekabet ortamının en büyük avantajı pazara dahil olmak ve estetik açıdan kabul görmek ile başlar. Bu yöntem hem şirket politikalarının vazgeçilmez rekabet temelini oluştururken diğer yandan müşteri memnuniyetinin artması konusundaki rolünü genişletir.
  • Ürünü pazarlamanın en iyi yolu reklam ise, ekonomik ve çabucak talepleri karşılayan bir yol izlemek ticari başarının artmasına yol açar. Bu baskı yöntemi ile firmalar blr çok açıdan kendilerini hitap ettilleri kitleye kaliteli reklam sunma şansını yakalarlar
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Blog

1 Yorum

  • Dijital baskı hizmetleri için bugüne kadar hep Mare Matbaa’yı tercih ettik. Fiyat ve hız olarak gayet uygun ve son derece tatmin edici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir