İnsert Baskı Nedir?


İnsert baskı perakende firmalar için önemli bir kavramdır. Bu sektörde faaliyette bulunan firmalar yaptıkları indirimler veya öne çıkarmak istedikleri ürünler hakkında  müşterilerine bilgi vermekte zorlanırlar. Bu sebepten ötürü bu tür firmaların işini insertler kolaylaştırır ve müşterilere ulaşabilmesine yardımcı olur.

İnsert Kavramı Hakkında

İsmen bilinmese de aslında günlük hayatta sıkça rastladığımız gazete yahut dergilerin yanında verilen indirim broşürleri, yeni açılan yerler için tanıtım broşürleri, yani bir nevi reklam ve promosyon materyalidir. Çok kısa sürede çok sayıda yapılabilen ve maliyet olarak düşük olmasının yanı sıra etkili bir reklam olan insert müşteri kitlesi tarafından hızlı şekilde geri dönüş aldığından yüksek satışlar yapan firmalar başta olmak üzere birçok alanda tercih edilir. İnsert baskının firmalar için oldukça büyük faydaları vardır.

Firmalar bu baskıları belli ve düzenli aralıklarla yaptırırlar. Bu da hitap edilecek olan müşteri kitlesinin düzenli olarak firmanın indirim ve kampanyalarından haberdar olmasını sağlamasına dolayısı ile müşteri sayısında artış gözlemlenir. Özellikle insert basımın canlı ve parlak renklerde olması müşterilerin dikkatini daha çok çeker ve bu baskıların düzenli şekilde dağıtılması firmanın kitleler tarafından aşina olunup tanınmasını sağlar.

Insert baskının yapımında uygun fiyatlı kağıtlar kullanıldığından maliyet açısından firmalar için oldukça düşük maliyettedir ve çok fazla üretilebilmektedir. Dolayısıyla ne kadar çok sayıda üretilirse o kadar geniş bir kitleye yayılacağından firma zorlanmadan bu büyük kitleye hitap eden bir reklam sağlar.

Reklamlar sadece indirimleri içermekle kalmaz kampanyalara yönelik detaylar da barındırdığından müşterilere firmanın rakiplerine yönelik fiyat karşılaştırması yapma olanağı sunar ve buna yönelik müşteri ağlarını da genişletmiş olurlar. İnsert baskı diğer reklam yöntemlerine göre geri dönüşünün daha çabuk alınabildiği avantajlı ve uygun fiyatlı bir baskı olduğundan çoğu firma tarafından tercih sebebi olmuştur.

İnsert Baskı Siparişlerinde Firmaların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

İnsert baskıda en önemli detay tasarımdır. Tasarımın renkli ve insanlar tarafından dikkat çekmesi önemlidir. Doğru ve uyumlu renk kullanımı ile birlikte daha dikkat çekici olacağından hızlı dönüşler alınır. Bir diğer önemli nokta ise kurumsallıktır. Eğer firma marka anlamında başarılı bir kurumsal kimliğe sahip ise bu durumun baskıya da yansıtılması gerekir. Baskı markanın tanıtımını yapacağından ötürü baskı kalitesinde belli bir standarttın yakalanması önemlidir.

 

Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.