Karton Çanta ve Karton Kutu Tasarımları


Tasarımı ve kalitesiyle dikkat çeken firmaların tanıtımını ve akılda kalıcılığı sağlayan karton çantalar çoğu işletme için her zaman önem taşımaktadır. Kendi firmanıza özgü amblemler ve tanıtım materyallerini barındırmasıyla firmanızı müşterilerin gözünde daha prestijli bir konuma taşır.

Şirkete özgü tasarlanan karton çantalar uzun dönemli reklam kampanyalarına katkı sağlamakla birlikte  markadan daha çok bahsedilmesi ve insanların aklında kalıcı olmasını sağlar.

Karton Çanta Tasarımı

Kullanışlı bir karton ile yapılan hoş tasarımlı bir karton çantada firma veya işletme adının bulunması ve bu çantayı hem karton olup kolay kolay yıpranmadığından ve kullanışlı olduğundan satış yapılan kitlelerin kullanması sonucu birçok kişinin bu çantaları görüp firma adına aşina olmasıyla işletmenin müşteri kitlesini genişletmesinden ötürü en iyi pazarlama araçlarından biridir.

Her alana özgü karton çanta tasarımları işletmeye ve satılan ürüne göre belli mesajlar barındıran karton çanta tasarımları ile işletmenin tanıtımını yapmanız oldukça kolay.

Neden Tasarım Yaptırmalıyım?

Gördüğümüz bir nesneyi estetik açıdan beğendiğimiz zaman daha dikkatli bakarız ve dolayısıyla daha çok aklınızda yere edinir.

Bundan yola çıkarak estetik açıdan iyi bir tasarıma sahip olan karton çantalar daha çok dikkat çekeceğinden çantayı gören kişilerin aklında kolaylıkla yer edineceğinden karton çantanın tasarımı firmanın tanıtımı ve reklamı açısından oldukça önemlidir.

  • Kahve satışı yapan bir işletme için birden fazla kahve siparişi paket halinde istenildiğinde normal bir karton çanta yerine bu tarz tasarıma sahip  kahveyi kavrayan ve dökülmesine engel olan  tasarımların tercih edilmesi dökülmeye engel olması ve kolayca taşınabilmesinden ötürü insanları daha memnun edeceğinden  müşteri kitlesi tarafından tercih sebebi olur.
  • Tasarımdaki küçük bir detay kahveleri hem taşıma açısından hem de dökülmemesi açısından rahat bir kullanım sunması insanlara hemen cazip gelir. Bu tür kullanışlı tasarımlar markanın yayılmasını ve akılda kalıcı olmasını sağlar.

 

 

 

 

 

 

  • Pastane işletmelerinde özel günler için ürünleri hediye paketi şeklinde istemek oldukça yaygındır. Hediye paketleri kişisel ya da herhangi bir kurum için istenebilir.
  • Hediye paketi olduğundan ötürü hoş bir tasarım olması tercih sebebidir bu tarz dikkat çekici ve hoş tasarımlarda olan hediye paketleri müşterileri oldukça memnun eder. İşletmeye ise müşterinin bakış açısından  prestijli ve profesyonel bir görünüm kazandırır.

Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.