Kutu Çeşitleri – Kullanım Alanları – Özellikleri

kartonkutu

kartonkutu


Kutu çeşitlerini üç gruba ayırabiliriz. Karton Kutu, Oluklu Kutu, Mukavva Kutu.

Karton kutu bu grupta en sık tercih edilen ürün modelidir. Sık tercih edilme sebebi ise kullanım alanının çokça geniş olmasıdır. Örneğin, hediyelik eşya, ikram, çanta, ayakkabı, oyuncak ve benzeri tüm ürünlerin sunumunda en çok karton kutu ilgi görmekte.

Diğer bir sebebi ise karton olması dolayısı ile sağlam yapıya sahipliği, kolay kolay yıpranmaması, dayanıklılığı ve estetik görünümüdür.

Kraft kağıt kutu, Kuşe kağıt, Kroma karton gibi alternatiflerde kutu imalatı talebinde bulunabilirsiniz. Bu özellikler, boyutu, grafik baskısı, yada kabartma, tüm kullanım alanlarına göre tercih edebileceğiniz bu model tüm firmaların ilgi gösterdiği bir ürün çeşididir.

Örneğin esmer Kraft kağıt kutu modeli, birçok gıda sektöründe paketleme olarak kullanılabilmekte. Örneğin, hamburger, cola ve patates üçlüsünü esmer Kraft kağıt modeli ile sunabilirsiniz. Diğer bir örnek ise kuşe kağıt ile hazırlanan kutu cinsidir. Bu model ile de bir pastanenin harika lezzette ki pastalarını paketlemede kullanabilirsiniz.

Oluklu (Ondüle) Kutu, bu kutu cinsi genellikle paketlemede kullanılır. Ancak dayanıklılığı göz önünde tutularak kargo gibi uzun yolculuklarda daha sık tercih edilir. Ayakkabı kutusu gibi örneklendirilecek olursak eğer, sağlamlığını asla tartışamayız.  Bristol, Esmer Kraft ve kuşe kağıdı modelleri yine bu seçenekte de sıkça kullanılmakta. Esmer oluklu kutuyu sıklıkla pizza kutularında görebilirsiniz. Serigraf baskı, Hologram selefon, renkli baskı, bu ürün gurubunda alternatifi geniş özelliklere sahiptir.

Mukavva (Taslamalı) Kutu, mukavva kutular bu grupta en sert yapıya ve en fazla dayanıklılığa sahip ürün modelidir. Sık tercih edilir olması ise çokça kağıt çeşidi ve mukavva çeşidini seçme imkanınızın olmasıdır. Mücevher, takı, saat ve aksesuar gibi ürün gruplarında mukavva kutuyu gözlemlemeniz mümkündür. Bristol, Kuşe, esmer ve beyaz Kraft, Fantezi kağıt, Triplex karton bu kağıt seçeneklerinden bir kaçıdır.

Hemen hemen tüm sektörlerin ihtiyaç duydukları bu kutu modelleri, matbaa tarafından imal edilir. Adetleri görüşeceğiniz matbaanın önerileri ile düzenlenir. Kullanım alanını ilettiğiniz taktirde hangi kutunun, sizin ve sektörünüze bağlı kullanım alanına uygun olduğu tespit edilir ve üretimi sağlanır.

İhtiyacınız olan kutu cinsi, modeli, kullanım alanı için teknik bilgi, fiyat ve alternatifler için Marematbaa ile iletişime geçebilirsiniz.

 

[Toplam: 3   Ortalama: 5/5]

Blog

13 Yorumlar

  • Merhaba, Instagram üzerinden ürün satışı yapıyoruz. Sattığımız ürünler kutu ile teslimat sağlanıyor bizde kendi markamızın isminin yazdığı kutular yaptırmak istiyoruz bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz?

  • Merhaba kişisel olarak kullanacağım bir kutu yaptırmak istiyorum. Tekli yapıyor musunuz acaba?

  • Hediyelik eşya satıyoruz araştırmalarımız sonucu Mare Matbaa ile tanıştık. Oldukça fazla hediye paketi tasarımı yaptırdık son derece memnun kaldık. İlgi ve alakalarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.

  • Daha önce Instagram üzerinden ürün sattığımı bundan dolayı ürünleri müşteriye gönderirken içerisine koymak için markamızın isminin basılı olduğu poşetler ve kutular yaptırmak istediğimiz için kendilerine ulaşmıştım. Ulaşmamdan itibaren bütün konularda son derece kibar, anlayışlı ve sabırlı bir şekilde yardımcı oldular. Baskılardan çok memnunum teşekkür ediyorum.

  • Sorduğum sorulara hızlı bir şekilde cevap aldım. Ayrıca ürünlerin elime ulaşma süreleri cidden tatmin edici.

  • Merhaba, toplu basım hizmeti almak istiyoruz. Bu konuda bize yardımcı olur musunuz?

  • Kısa süre önce sizden paket ve kutu siparişi vermiştim. Siparişlerim elime ulaştı çok memnun kaldım. İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim.

  • Kendilerinden yakın zamanda yüklüce miktar hizmet ve ürün aldık. Çok, çok memnunuz teşekkür ediyorum.

  • Hizmet, ilgi ve alaka harika. Mutlaka çalışmanızı tavsiye ederim. Şimdi yeni siparişler vereceğim.

  • Çalışmanızı mutlaka önerdiğim firmadır kendileri. Mare Matbaa’dan uzun süredir hizmet alıyoruz. Fiyatları oldukça makul seviyelerde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir